Dlaczego warto zainwestować w narty Atomic?
Nowoczesne muzeum dla wymagających – system audio guide
10 maja, 2019
Show all

Dlaczego warto zainwestować w narty Atomic?

Narciarstwo jest jednym z bardziej fascynujących sportów. Większość z nas miała z nim do czynienia przynajmniej raz w życiu, gdyż w Polsce jest to zdecydowanie najpopularniejsza dyscyplina zimowa. Ale jako że na nartach tak naprawdę możemy jeździć o każdej porze roku – latem po prostu wyjeżdżamy w mroźniejsze strony świata albo korzystamy ze sztucznych stoków – w pewnym momencie powinniśmy zrezygnować ze sprzętu używanego i zainwestować w swój własny. Najpierw sięgnijmy po narty Atomic. To one będą najdroższym, ale zarazem najważniejszym elementem naszego narciarskiego wyposażenia.

Narty Atomic i ich prawidłowe dopasowanie do wzrostu

Jeżeli nasza przygoda z narciarstwem rozpoczęła się całkiem niedawno i jeszcze nie do końca wiemy, o co tak do końca chodzi w tym sporcie, nie ryzykujmy zakupem długich nart. Od razu wybierzmy te krótsze i prostsze w obsłudze. Narty mierzymy na stojąco. Ustawiamy je obok siebie i sprawdzamy, dokąd nam one sięgają. Właściwa długość dla amatora jest wtedy, gdy narta sięga samej brody (ale nie wyżej!). Wyższe narty dają co prawda więcej możliwości, ale znacznie trudniej się nimi manewruje, więc jeśli jesteśmy amatorami, będziemy mieć problem z ich obsługą.

Szeroki wybór nart Atomic – dopasuj je do własnych potrzeb

Zawsze, zanim jeszcze wybierzemy się do sklepu po swoje nowe narty, sprawdzajmy też, co takiego może nam on zaoferować. Większość sprzętu sportowego to sprzęt przeznaczony dla mężczyzn. Panowie korzystają z aktywności fizycznej znacznie częściej niż kobiety, dlatego to na nich skupiają się producenci nart i innych akcesoriów. Nie znaczy to jednak, że na rynku nie da się znaleźć nart damskich bądź tych dziecięcych. Dobrze by jednak było, abyśmy wcześniej sprawdzili, czy to, czego szukamy, aby na pewno jest dostępne w wybranym punkcie.

Skoro jednak takie porządne narty atomic kosztują przynajmniej kilka tysięcy złotych, na pewno przejdzie nam przez głowę myśl, by zdecydować się na zakup sprzętu używanego. A czy jest to dobry pomysł? I tak, i nie. Jeżeli znamy się na nartach, jesteśmy w stanie kupić coś świetnego w niskiej cenie, ale jeśli taki sprzęt jest dla nas czarną magią – lepiej nie ryzykujmy i udajmy się do normalnego sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *