Nowoczesne muzeum dla wymagających – system audio guide
Dlaczego warto zainwestować w narty Atomic?
13 stycznia, 2020
Show all

Nowoczesne muzeum dla wymagających – system audio guide

W dzisiejszym świecie, w którym wszystko dzieje się niezwykle szybko, z jednej strony narzekamy na brak czasu, z drugiej natomiast – jesteśmy coraz bardziej świadomi jego wartości. Dużo pracujemy, więc coraz wyżej cenimy sobie czas wolny. I coraz lepiej umiemy go wykorzystywać.
Czas wolny to chwile, które chcemy poświęcić przede wszystkim naszym najbliższym. Lecz zależy nam na tym, by były one spędzone w sposób mądry i wartościowy. Stawiamy więc na turystykę i – coraz częściej – kulturę. Ważne są dla nas wygoda i komfort, zwłaszcza gdy chcemy zrelaksować się po stresującym tygodniu pracy. Instytucje muzealne oraz galerie zdają sobie z tego sprawę i wychodzą naprzeciw takim potrzebom.
Wycieczka do nowoczesnego muzeum nie jest już spacerem po zakurzonych, źle oświetlonych wnętrzach, w których wszystkie eksponaty stoją daleko za barierkami, opatrzone kartką „proszę nie dotykać”.

Wycieczka do nowoczesnego muzeum coraz częściej staje się… przygodą

Pozwala na to między innymi technologia audio guide, pełniąca funkcję żywego przewodnika, „zamkniętego” w wygodnym urządzeniu. Zwiedzający otrzymują zestaw słuchawkowy, dzięki któremu poznają nie tylko niezbędny kontekst ekspozycji, ale i informacje nawigacyjne, by maksymalnie zoptymalizować czas spędzony w nowoczesnym muzeum czy galerii. Jednocześnie audio guide to doskonały sposób na spędzenie niezapomnianych chwil z bliskimi – choćby dzięki wycieczkom rodzinnym, które integrują w procesie zwiedzania rodziców i ich pociechy. Przestaje być możliwe zagubienie się w dużej przestrzeni muzealnej, problemem nie są już niezrozumiałość treści czy brak komfortu związany z oprowadzaniem dużych grup przez jednego przewodnika.

Cieszy fakt, że nowoczesne muzea odnalazły się we współczesnym społeczeństwie, stając się miejscami otwartymi na ludzi oraz nowe technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *